Triinu Laan


+372  533 22 153
triinu.laan@wi.ee

Kuidas jõudsid kultuurikorraldamise juurde?
Kultuurikorralduse juurde jõudsin juhuse läbi ja kohe oma tööelu alguses. Läksin tööle sekretäriks ja õige pea leidsin ennast tegemast kõike, mida teevad projektijuhid. Ju see ikka on loomuses, see korraldamine…

Mis sind selle juures võlub?
Mulle meeldib asju omavahel klappima saada. See on suur rõõm, kui kohtuvad ja hakkavad sobima ootamatud kombinatsioonid inimestest, sündmustest ja ideedest. Meeldib nii protsess kui tulemus. Isegi õnnestunud projekti aruandeid on võimalik rõõmuga teele saata!

Millised on senini olnud sinu suurimad väljakutsed või ettevõtmised?
Enim aega minu elust on võtnud võrukeelne laulupidu Uma Pido. Sain olla selle idee alguse juures, anda sündmusele nime ja vedada seda pikalt kuni tänaseni välja. Selle kõrvale on mahtunud võrokeelsed Jäno-Jussi multikad ja kaasalöömine mitmetes Lõuna-Eesti kultuurielus olulistes tegemistes; samuti minu Võru Instituudis palgal olemisest johtuv igasugune võro keele ja kultuuriga seotud tõlkimis- ja nõustamistöö.

On sul järgmiseks kolmeks aastaks eesmärke, milleni soovid jõuda või mis on sinu unistuste korraldustöö?
Minu viimast viit aastat ja ka edaspidiseid sisustavad peale kultuurkorralduse (jälle) mu väikesed lapsed, kes hoolitsevad andnunult mu loomingulisuse ja nutikuse pideva kõrge taseme eest. Peale Uma Pido taustajõududes figureerimise aitan Eesti Filharmoonia Kammerkooril korraldada üht 2019. aasta suvel toimuvat muusikasündmust – edaspidi kuuleme sellest täpsemalt. Unistustest… mulle on alati tundunud, et põnev oleks olla mõne filmi või telesaate korraldusmeeskonnas – kutsuge ja ma tulen!

Valik tegemisi (kliki pildile):

Loe lähemalt: Uma Pido