Ümarlaud 23.09.2016

Kultuurikorraldajaid on Eestis väga erineva profiili ja taustaga, kuid usume, et meid ühendab armastus kultuuri vastu ja soov olla kultuuri edendajad ja arendajad. Korraldajad on küll koondunud erinevatesse kogudesse, seltsidesse ja liitudes, kuid peamiselt kindlat kultuurivaldkonda pidi. Ümarlaud ja seda sündmust korraldav liit on koht, kus kohtutakse valdkondade üleselt, leitakse uusi tutvusi, võimalusel luuakse uusi koostööleppeid ja pannakse idanema uued mõtted ja tegevused.

Esimesel ümarlaual toimusid erinevad arutelud, paneelid, väitlus ja ettekanded. Kindlasti sai kohtuda eri masti tegijatega ning leida uusi mõttekaaslaseid. Üles astusid ja erinevatel teemadel kõnelesidnäiteks Kristiina Reidolv Vaba Lavalt, Mihkel Kübar Intsikurmu festivalilt, Anneli Ohvril EV100 ja Gea Melin Viljandi Tule Õue ettevõtmisest, moedisainer Kalle Aasamäe ja mitmed teised.

11.45 Kogunemine Erinevate Tubade Klubisse (Telliskiv 60a, A-korpus)

12.00 Päeva sissejuhatus

12.20 Väitlus “Kultuur peaks suutma end ise rahastada” (koostöös Eesti Väitlusseltsiga)

13.05 Case Study: Vaba Lava. Ettekande teeb Kristiina Reidolv

13.30 Kohvipaus koos ülesannetega

14.15 Paneeldiskussioon: kogukonnad ja kultuurisündmused. Arutavad Mihkel Kübar (Intsikurmu festival), Anneli Ohvril (EV100)), Gea Melin (Puutuur, Tule Õue), Marianne Rande (Kiisa rahvamaja). Paneeli juhib päevajuht Kati Ong.

15.00 Intervjuu: Louis Zezeran (Comedy Estonia) ja Rahel Otsa (Improteater Jaa): kuidas uusi kultuurinähtusi maale tuua? Intervjueerib päevajuht Kati Ong.

15.30 Kohvipaus

16.00 Inspiratsioonihetk: Uku Visnapuu

16.30 Paneel “Artistilt korraldajale”. Mõtteid ja kogemusi korraldajatest jagavad Kalle Aasamäe (disainer), Veronika Kivisilla (luuletaja), Anu Aun (produtsent) ja Taavet Jansen (koreograaf-kunstnik). Paneeli viib läbi Merli Antsmaa.

17.00 Päeva kokkuvõtted

Sündmuse Facebookis leiab siit.

Fotod toimunust.