Rahel Otsa

rahel@jaa.ee
facebook.com/improrahel/
rahelotsa.ee

Kuidas jõudsid kultuurikorraldamise juurde?
Kui päris aus olla, siis mulle on lapsest saadik meeldinud igasugu kultuuriga seotud asju korraldada. Paarkümmend aastat hiljem teen ikka sarnaseid asju, ainult mahud on muutunud. Olen ka sedasorti inimene, kes kergesti sütitub, kui näeb, et midagi oleks vaja ära teha. Nii olen sattunud hulka asju eest vedama, milles algselt plaanisin ainult pealtvaatajaks jääda.

Mis sind selle juures võlub?
Minu jaoks on ükspuha millise sündmuse korraldamine sarnane lavastamisele. Korraga tuleb hoomata mitmeid erinevaid valdkondi, milles tuleb silm peal hoida nii põhifookusel kui pisidetailidel, et publik saaks soovitud elamuse ja esinejatel oma tööd võimalikult tore teha oleks. Minu jaoks on oluline hoida ka positiivset atmosfääri läbi kogu korraldamise protsessi. Siis lahenevad pooled probleemid iseenesest.

Millised on senini olnud sinu suurimad väljakutsed või ettevõtmised?
Suurimaks ettevõtmiseks on olnud rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt korraldamine, mis on iga-aastaselt toimunud juba aastast 2013. Meie festival eristub mujal riikides toimuvatest festivalidest sellevõrra, et üritame sellesse võimalikult palju kaasata ka tavapublikut ja kohalikke truppe, seega töötame mitmes suunas korraga. Impro on eestlaste jaoks veel uus ja veidi võõrastav aga meie festival on improtajate jaoks tuntud juba üle maailma ja see on meie jaoks väga suur asi. Kui aga väljakutsetest rääkida, siis kuna lisaks korraldamisele kuulub minu ampluaasse ka koolitamine ja esinemine, juhtub tihti, et ühe ürituse raames on vaja täita mitut erinevat rolli. Samas ei tahaks ma ka ainult ühte neist valdkondadest valida, sest vaheldusrikkus aitab hoida värskena.

On sul järgmiseks kolmeks aastaks eesmärke, milleni soovid jõuda või mis on sinu unistuste korraldustöö?
Peamiseks eesmärgiks on ikka ennast ja oma loodud sündmusi edasi arendada.

Valik tegemisi (kliki pildile):
  Lingid valitud tegemistele: