Merli Antsmaa


merli.antsmaa@gmail.com

Kuidas jõudsid kultuurikorraldamise juurde?
Olin kooliajal juba kultuurifänn ja käisin tihti teatris ja kontsertidel. Ühel hetkel hakkas huvitama, mis kogu sündmuse taga on – kes on need inimesed, kui palju vaeva sinna alla pannakse. Õppisin Viljandi Kultuuriakadeemias kultuurikorraldust ning need aastad andsid palju kogemusi, kontakte ja ideid. Mul oli võimalus tutvuda erinevate kultuurivaldkondade inimestega, sest meiega õppis samal ajal mitu kursust näitlejaid, tantsijaid, muusikuid, rahvusliku ehituse ja käsitöö tegijaid. Nii tekkis esmane võrgustik samaealistega. Tänu oma fotograafiahuvile jäädvustasin koosolemisi ning lõin tutvusi. Tegelesin palju vabatahtlikkusega, et laiendada oma silmaringi ja saada aru, mis ja kuidas valdkonnas toimub. Hiljem Tallinnasse tulles õppisin magistritasemel kultuurikorraldust Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Seal me teiste erialade tudengitega väga palju kokku ei puutunud, kuid inglisekeelne õpe tõi kokku rahvusvahelise kursuse. Me olime kõik väga erineva taustaga, kuid kõik väga huvitavate kogemuste ja oskustega. Kõikide kogemuste ja inimestega suhtlemise käigus olen pidevalt püüdnud enda peas kujundada pilti korraldusest ning hetkeseisust nii Eestis kui maailmas.

Mis sind selle juures võlub?
Kõige enam võlub mind inimeste kokkutoomine – nii korralduses, laval, aga ka publiku näol. Mulle meeldib tuua ka inimesi mõne uue kunstiliigi juurde ja seda alguses tutvustada, huvi tekitada ja loota, et nad tunnevad end julgelt, et ka ise sama kunstiliigi sündmusi külastada. Olen olnud mitmete sündmuste juures vabatahtlik ning tänu sellele õppinud paljude kultuurisündmuste tagamaade kohta – oleme ikka suured tööloomad, et nii võimsaid ning ägedaid sündmusi korraldame!

Millised on senini olnud sinu suurimad väljakutsed või ettevõtmised?
Kõige keerulisem on olnud oma aja leidmine kõikide põnevate ja aeganõudvate tegevuste vahel. Et ei kaotaks end ära ja liiguks ka professionaalina edasi. Valikute tegemine ning mõne asja teisele eelistamine on samuti keeruline.

On sul järgmiseks kolmeks aastaks eesmärke, milleni soovid jõuda või mis on sinu unistuste korraldustöö?
Mulle meeldib see, kus olen ja kuhu tundun liikuvat. Ehk siis soovin ikka tegeleda asjadega ja sündmustega, mis mind paeluvad, ning olla meeskonnas, mis hästi koos töötab. Isegi unistan oma meeskonda juhtida. Mulle meeldib erinevaid kunstivaldkondi ja inimesi kokku tuua.

Valik tegemisi (kliki pildile):
 
Lingid valitud tegemistele: