Andra Roosmets

andraroosmets@gmail.com

Kuidas jõudsid kultuurikorraldamise juurde?
Käisin keskkooli ajal ja tudengina väga palju kontsertidel, olin paaril muusikafestivalil vabatahtlik ja sain mitmete muusikutega tuttavaks, mis kõik viis ühel hetkel mõtteni, et tahaks ise ka midagi korraldada. Koos sõbrannaga võtsime kätte ja korraldasime Tartu Peetri kirikus heategevuskontserdi, mis õnnestus meie kogenematust arvestades päris hästi. Korraldasime veel mitu üritust ja minu soov kultuurivaldkonnas töötada aina kasvas.

Mis sind selle juures võlub?
Mulle meeldib korralduse juures nii protsess – ideede genereerimine, erinevate osade kokku sobitamine, ootamatustega tegelemine jne – kui ka tulemus – üritus, mis teeb osalejatele ja/või külastajatele rõõmu.

Millised on senini olnud sinu suurimad väljakutsed või ettevõtmised?
Iga uus ettevõtmine on suuremal või vähemal määral väljakutse. Suurimad väljakutsed on olnud seotud millegi uue alustamisega, näiteks kui hakkasin noore tudengina nullist kontserte korraldama ja kui alustasin Eesti Vabaõhumuuseumis tööd turundusassistendina.

On sul järgmiseks kolmeks aastaks eesmärke, milleni soovid jõuda või mis on sinu unistuste korraldustöö?
Konkreetseid eesmärke seada ei oska, aga tahan töötada valdkondades, kus ma veel töötanud ei ole, nagu teater ja filmilevi. Soovin panustada projektidesse ja tegemistesse, mis on inimestele ja ühiskonnale vajalikud, samas ka ise inimese ja kultuurikorraldajana areneda.

Valik tegemisi (kliki pildile):